OBÓZ WSPINACZKOWY - CHULILLA 2014

Rusza organizacja obozu wspinaczkowego - tym razem lecimy do Hiszpanii. Celem naszego wyjazdu będzie Chulilla.
więcej informacji : kursy@rocodromo.pl
chll A1

ROCODROMO w Koninie - dwa razy na pudle!

Miniony weekend był jednym z najbardziej pracowitych i jednocześnie udanych w tym sezonie!! Od czwartku kręciłem drogi po których w sobotę wspinali się zawodnicy, kończąc co wieczór w okolicy 2 - 3 nad ranem ( spowodowała to powaga zadania jak i towarzyska atmosfera w ekipie;). Udało się nakręcić 8 fajnych dróżek o zróżnicowanym stopniu trudności i różnych w charakterze. Współpracowałem z Pauliną Guz a pomagał nam Wojtek Makowski.
W zawodach wzięło udział blisko 70 zawodników z całej Polski, w tym z takich mocnych ośrodków jak Lublin, Warszawa, Wrocław . Nie przeszkodziło to jednak mojej podopiecznej Marcie Klimaszewskiej zająć PIERWSZEGO MIEJSCA W KONKURENCJI NA TRUDNOŚĆ!!!! Po wyrównanej walce w eliminacjach Marta i Wiktoria Wawrzeńczyk z Jastrzębia miały taką samą ilość punktów (dwa topy), wszystko rozegrało się więc na nakręconej przez Paulinę drodze finałowej. Kluczowe okazały się trudności wyjścia z okapu, Marta zrobiła jeden ruch więcej wygrywając tym samym zawody!!!
W niedzielę przyszedł czas na zawody w konkurencji na czas. Do przebiegnięcia były dwie drogi (układane przez nas do późna w nocy w sobotę) na specjalnej ścianie do czasówek - tzw. speed wall. Dla Marty były to nie tylko pierwsze zawody w tej konkurencji - był to jej pierwszy kontakt ze wspinaniem na czas! Dodatkowo, jak zawsze, zawody były mocno obsadzone przez zawodników z Lublina i Tarnowa - ośrodków z dużymi tradycjami wspinaczki na czas. To wszystko nie przeraziło jednak Marty i w niezłym stylu ukończyła zawody NA DRUGIM MIEJSCU - przegrywając w finale z Wiktorią Wawrzeńczyk ! Tu również o wszystkim decydował ostatni bieg finałowy ( pierwszy wygrała Marta). GRATULACJE!!!
poniżej linki do relacji i wyników oraz kilka fotek

http://brytan.com.pl/puchar-polski-mlodzikow-i-dzieci-konin-2013-impreza-roku-za-nami/

http://www.climb.pl/2013/12/puchar-polski-mlodzikow-i-dzieci-konin-2013-relacja-wyniki-i-galeria/

http://wspinanie.pl/2013/12/wyniki-finalu-pucharu-polski-mlodzikow-i-dzieci-konin-2013/

DSC_0006PPwspin_033