Obóz treningowy Frankenjura 2014

Jest taki las, który oprócz fauny i flory przyroda ozdobiła setkami skalnych turni. Na tych skałach powstało później tysiące dróg wspinaczkowych: łatwe i trudne, długie i krótkie, płyty i przewieszenia, kominy i zacięcia - Frankenjura ma wszystko czego nam wspinaczom potrzeba do szczęścia!
Ta różnorodność stwarza doskonałe warunki do nauki techniki oraz do treningu. Jeżeli wspinasz się i chcesz potrenować siłę i wytrzymałość pod kolejne przejścia w tym sezonie, wyjazd na Franken będzie świetną okazją aby rozwspinać się i nadać wspinaniu przed sezonem odpowiedniego bodźca i rozpędu! Na tym szkoleniu zajmiemy się głównie:

  • poprawą techniki
  • pracą nad rozwojem wytrzymałości
  • taktyką przejść OS i RP
  • wyznaczeniem celów na sezon wspinaczkowy

data: 26.04 - 04.05
miejsce: Frankenjura, Niemcy (okolice Norymbergi)
cena: 350 Euro

rabenstein2 MALE

kurs wspinaczkowy w Sokolikach

Zima odpuściła szybko w tym roku, czas zacząć przygotowania do sezonu. Po sezonie treningowym na panelu przyszedł czas aby spróbować swoich sił w prawdziwych skałach. Wszystkich, którzy chcą przenieść swoje umiejętności z panelu w skały zapraszamy na kurs wspinaczki skalnej w Sokolikach. Jest to podstawowy, kompleksowy kurs wspinaczkowy. Szkolenie trwa 6 dni i obejmuje wszystkie aspekty: zarówno wspinanie po drogach ubezpieczonych jak i wspinanie "na własnej", podstawy technik wspinaczkowych oraz wszelkie operacje linowe (asekuracja, zjazdy, sytuacje awaryjne itp). Więcej o kursie w tutaj.

data: 4 - 6 oraz 11 - 13. kwietnia
miejsce: Sokoliki, Trzcińsko k/Jeleniej Góry
cena: 750 zł


zdjęcia z innych kursów w galerii

Kalendarz zawodów na 2014

Poniżej link do wstępnej propozycji kalendarza zawodów PZA. Na ten rok planowane jest po 9 zawodów w każdej z interesujących nas kategorii tj. młodzików i juniorów młodszych. Pytanie ile z tych planów uda się organizatorom zrealizować. Jeżeli wszystkie to oznacza to, że trochę po Polsce w tym sezonie pojeździmy :))
tymczasem czas na trening...

Kalendarz zawodów PZA 2014

Marta znowu na pudle!

Kolejny udany start Marty Klimaszewskiej. W sobotę na ścianie wspinaczkowej "Bunkier w skale" w Rudzie Śląskiej odbyła się druga edycja "Turnieju 4 ścianek". Obiekt oferuje niewysokie ale ciekawe wspinanie, m.in. po drewnianych i betonowych chwytach. Organizatorom udało się ułożyć osiem interesujących dróg. Marta, ku mojemu rozbawieniu a przerażeniu innych trenerów skomentowała - " proszę pana, te drogi są łatweee"! :)))
po czym w dogrywce finałowej zdeklasowała koleżankę i wygrała śmiało sięgając do topowego chwytu nakręconego w suficie!!!
Gratulujemy i nie możemy się doczekać kolejnych startów naszej zawodniczki! Kolejne zawody 30 marca w Bielsku-białej.

DSC_0224