Sekcje wspinaczkowe są skierowane do szerokiego grona odbiorców.
Początkujący wspinacz nauczy się od instruktora podstaw wspinaczkowej techniki i zasad asekuracji. Dobre podstawy sprawią, że wasze wspinanie będzie rozwijało się płynnie i bez tracenia energii na eksperymentowanie z własnym treningiem.
Nauka asekuracji to najbardziej podstawowa a jednocześnie najważniejsza z umiejętności wspinaczkowych. Szkolenie pod okiem instruktora pozwoli na samym początku uniknąć złych nawyków, które mogą być później trudne o wyeliminowania.
Osoby, wspinające się regularnie, uczęszczają na sekcje by szlifować / nabywać nowe techniki czy rozwijać się przez podnoszenie wytrzymałości i siły. Pozwala na to prowadzony pod okiem instruktora trening, składający się z odpowiednio ułożonych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb ćwiczeń.

Spotykamy się dwa razy w tygodniu. Zajęcia trwają 120 minut i składają się z następujących ćwiczeń:
  • rozgrzewki ogólnej
  • rozgrzewki właściwej
  • nauki techniki
  • części treningowej
  • "odgrzewki"/schłodzenia ;)
  • ćwiczeń "ogólnorozwojowych"
  • rozciągania

Na początku do wspinania nie potrzeba posiadać specjalistycznego sprzętu wspinaczkowego (cały sprzęt zapewnia Szkoła), wystarczy wygodny strój sportowy (koszulka i spodenki - dla zmarzluchów długie spodnie i bluza ;) i trampki (dobrze jeśli będą dopasowane).
Wbrew pospolitej opinii wspinanie nie wymaga przedramion Papaya czy stalowych nerwów. Na początku wejście do góry, a szczególnie puszczenie ściany u góry może wydawać się strasznie ryzykowne ale już po kilku wspinaczkach przekonujecie się, że lina naprawdę działa a obsługa przyrządu asekuracyjnego nie jest tak skomplikowana, więc można zaufać koledze. Przekonujecie się, że we wspinaniu równie ważne są technika i taktyka i tzw. "psycha". Nad tymi aspektami skupia się wasz trening przez pierwsze kilka zajęć, a w trakcie kolejnych zostają rozwinięte o bardziej zaawansowane i o elementy treningu siłowego. Po jakimś czasie waszym celem (i osiągnięciem) jest nie samo wejście na ścianę ale zrobienie konkretnej drogi, w dobrym stylu i zanim zrobi ją kolega z sekcji :) !


rocodromo

blacha_instruktora_PZA